Vllaznia

Info rreth klubit

Administrimi

Kryetari:
Drejtor:
Trajner:
 Media Sociale 
 Historiku i Ekipit  
KB Vllaznia është një ekip profesionist basketbolli me qendër në Shkodër, Shqipëri. Klubi është një nga ekipet kryesore të basketbollit në Shqipëri, që ka fituar 9 liga, 12 kupë dhe një superkupë. Klubi, i themeluar në 1919, është më i vjetri në vend.
 Lojtarët 
# Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha
Statistics powered by Genius Sports
 Ndeshjet 
# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
1 Vllaznia vs Sigal Prishtina H 72 80 -8
2 Vllaznia vs Golden Eagle Ylli H 67 79 -12
3 Kamza vs Vllaznia H 72 82 -10
4 Vllaznia vs Tirana F 87 68 19
5 Prizreni-16 vs Vllaznia H 96 100 -4
6 Vllaznia vs Rahoveci H 84 93 -9
7 Vllaznia vs Peja H 76 101 -25
8 Teuta vs Vllaznia H 57 94 -37
9 Golden Eagle Ylli vs Vllaznia H 67 86 -19
10 Vllaznia vs Kamza F 85 79 6
11 Tirana vs Vllaznia H 82 96 -14
12 Vllaznia vs Prizreni-16 H 62 94 -32
13 Rahoveci vs Vllaznia H 73 97 -24
14 Peja vs Vllaznia F 74 63 11
15 Vllaznia vs Teuta H 69 78 -9
Statistics powered by Genius Sports