Peja

Info rreth klubit

Palestra e sporteve KARAGAQI PN
gazi_peja1@yahoo.com
049118804

Administrimi

Kryetari: ART GASHI
Drejtor: VALDET SPAHIJA
Trajner:
 Media Sociale 
 Historiku i Ekipit  
Klubi i Basketbollit Peja (anglisht: Basketball Club Peja) është një klub profesionist basketbolli kosovar me qendër në Pejë. [1] [2] Klubi aktualisht luan në Superligën e Basketbollit të Kosovës.KB Peja fitoi 6 Kampionate Kombëtare, 4 Kupa të Basketbollit të Kosovës dhe 2 herë Supercup të Kosovës. Ekipi u formua zyrtarisht në 13 Mars 1993 nën pronësinë e Ilhami Gashi.
 Lojtarët 
# Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha
Statistics powered by Genius Sports
 Ndeshjet 
# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
1 Teuta vs Peja F 82 73 9
2 Golden Eagle Ylli vs Peja H 92 93 -1
3 Peja vs Kamza F 97 76 21
4 Tirana vs Peja H 80 84 -4
5 Peja vs Prizreni-16 F 97 60 37
6 Vllaznia vs Peja F 101 76 25
7 Peja vs Rahoveci F 122 88 34
8 Peja vs Teuta F 103 101 2
9 Peja vs Golden Eagle Ylli H 87 90 -3
10 Kamza vs Peja F 113 76 37
11 Peja vs Tirana F 89 78 11
12 Prizreni-16 vs Peja F 84 72 12
13 Peja vs Vllaznia H 63 74 -11
14 Rahoveci vs Peja H 68 86 -18
15 Peja vs Prizreni-16 F 98 94 4
16 Golden Eagle Ylli vs Peja F 87 72 15
Statistics powered by Genius Sports