Articles 

Lajmet e fundit

06/12/2022

Liga Unike

Partizani mposht Prishtinën, fitorja e tretë radhazi

Partizani ka regjistruar fitoren e tretë radhazi, duke mposhtur Prishtinën në kryeqytetin e Kosovës me shifrat 60:62 (21:12, 21:16, 6:16, 12:18), kurse prishtinaset kanë një fitore dhe dy humbje.

Prishtinaset e nisën ndeshjen shumë më mirë dhe që në fillim krijuan epërsi prej 10:2 dhe gjatë gjithë çereku të parë ishin në epërsi, duke e fituar 21:12. Vendaset vazhduan me lojë të mirë, duke arritur epërsinë më të lartë, 19 pikë, 37:18, kurse vashat nga Tirana arritën paksa të ngushtojnë shifrat, duke shkuar në pushim me shifrat 42:28.

Rikthimi filloi nga fillimi i pjesës së dytë, ku Partizani u rikthye furishëm dhe dalëngadalë ngushtoi rezultatin deri në dy pikë, kurse rezultati pas 30 minutash ishte 48:44. Deri në fund u zhvillua lojë mjaft interesante dhe fituesi është vendosur në sekondat e fundit, me Partizanin që triumfoi 60:62.

Te Prishtina u dallua Sarah Mgbeike me 20 pikë e 12 kërcime, kurse te Partizani më të mirat ishin Ornela Lalaj me 14 pikë e 15 kërcime dhe Hanna Brych me 16 pikë e dhjetë kërcime dhe Antoinetta Bannister me 15 pikë e pesë kërcime.

05/12/2022

Liga Unike

Takime interesante në Ligën Unike të Femrave

Xhiroja e tretë në Ligën Unike të Femrave do të sjellë disa ndeshje interesante.

Takimi i parë i javës do të zhvillohet mes Prishtinës dhe Partizanit. Prishtinaset kanë një fitore e një humbje, kurse vashat tiranase kanë dy fitore dhe janë në kërkim të fitores së tretë nga po aq ndeshje. Të dy skuadrat kanë synime të mëdha në këtë edicion, andaj pritet një përballje interesante.

Takimi i dytë do të jetë ndërmjet kampiones së Kosovës, Penzës dhe fitueses së Superkupës së Kosovës, Bashkimi, që nuk ka asnjë humbje në Superligën e Fermave. Të dy skuadrat kanë dy humbje në ndeshjet e para dhe duan fitoren e parë për këtë edicion.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro është mes dy skuadrave nga Shqipëria, Tiranës dhe Flamurtarit. Skuadra bardheblu ka një fitore e një humbje, kurse skuadra vlonjate dy fitore në dy ndeshje, ndërsa së fundi fituan edhe Superkupën Mbarëkombëtare të Ligës Unike, duke treguar qartë për synimet në këtë edicion.

Liga Unike e Femrave

E martë

17:00 Prishtina - Partizani

19:00 Penza - Bashkimi

E enjte

19:00 Tirana - Flamurtari

 Statistics 

Statistikat

Liga Unike e Femrave
Pikët
1.

Flamurtari (F)

4
2.

Partizani (F)

4
3.

Prishtina (F)

3
4.

Tirana (F)

3
5.

Penza (F)

2
6.

Bashkimi (F)

2
Liga Unike
Pikët
1.

Ponte Prizreni

2
2.

Peja

1
3.

Golden Eagle Ylli

0
4.

Trepça

0
5.

Teuta

0
6.

Tirana Neptun

0
7.

Kamza

0
8.

Vllaznia

0
 Photos 

Foto Galeria

 Videos 

Video Galeria

 Social media 

Na ndiqni

125 Lojët
8450 Pikët e shënuara
1978 Asistime
4028 Kërcime