Trepça

Info rreth klubit

Palestra Sportive "Minatori"

Administrimi

Kryetari: Vullnet Sefaja
Drejtor:
Trajner:
 Media Sociale 
 Historiku i Ekipit  
KB Trepça është një klub profesionist basketbolli me seli në Kosovë. Klubi garon në Superligën e Basketbollit të Kosovës, Ligën Ndërkombëtare të Basketbollit të Ballkanit dhe Kupën e Kosovës. KB Trepca është një nga klubet më të suksesshme në Kosovë, KB Trepca ka fituar 3 Kampionate Kombëtare dhe 4 Kupa të Basketbollit në Kosovë. Klubi aktualisht luan në qendrën sportive "Salla e sporteve Minatori", në qendër të Mitrovicës, me një kapacitet për rreth 3000 spektatorë.
 Lojtarët 
# Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha
Statistics powered by Genius Sports
 Ndeshjet 
# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
1 Trepça vs Kamza F 90 46 44
2 Trepça vs Sigal Prishtina F 83 80 3
3 Golden Eagle Ylli vs Trepça F 67 66 1
Statistics powered by Genius Sports