Rahoveci

Info rreth klubit

Gezim Hamza - Piktori
kbrahoveci@gmail.com
044/505-500

Administrimi

Kryetari: Alban Rama
Drejtor: Adrian Sharku
Trajner:
 Media Sociale 
 Historiku i Ekipit  
KB Rahoveci, ose thjesht Rahoveci, është një klub profesionist basketbolli me qendër në Rahovec, Kosovë. Klubi aktualisht luan në Superligën e Basketbollit të Kosovës. Klubi i tij i tifozëve quhet Vreshtarët. Në sezonin 2016–17, ata u ngritën në Superligë dhe ata arritën të përfundojnë në pozicionin e gjashtë në tabelë. Në Superligën 2018–19, Rahoveci përfundoi si nënkampion pas Prishtinës.Më 24 korrik 2019, u njoftua se Rahoveci do të bënte debutimin e saj në garat evropiane. Skuadra u kualifikua në raundet kualifikuese të Kupës së Evropës 2019-2020 FIBA.
 Lojtarët 
# Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha
Statistics powered by Genius Sports
 Ndeshjet 
# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
1 Tirana vs Rahoveci H 74 79 -5
2 Rahoveci vs Teuta H 103 123 -20
3 Prizreni-16 vs Rahoveci H 89 95 -6
4 Rahoveci vs Golden Eagle Ylli H 72 77 -5
5 Vllaznia vs Rahoveci F 93 84 9
6 Rahoveci vs Kamza F 98 56 42
7 Peja vs Rahoveci H 88 122 -34
8 Rahoveci vs Tirana F 100 89 11
9 Teuta vs Rahoveci H 80 83 -3
10 Rahoveci vs Prizreni-16 F 98 92 6
11 Golden Eagle Ylli vs Rahoveci H 80 91 -11
12 Rahoveci vs Vllaznia F 97 73 24
13 Kamza vs Rahoveci F 103 70 33
14 Rahoveci vs Peja F 86 68 18
15 Rahoveci vs Prizreni-16 H 93 98 -5
16 Prizreni-16 vs Rahoveci F 87 86 1
Statistics powered by Genius Sports